Claudio Javier Rozencwaig, podksekretarz stanu ds. polityki zagranicznej w MSZ Argentyny, złożył 30 listopada wizytę w siedzibie Fundacji Auschwitz-Birkenau. Towarzyszyła mu ambasador Ana María Ramírez, przedstawicielka Argentyny w Komitecie Międzynarodowym FAB.

Rozmowa dotyczyła rozwinięcia współpracy w zakresie edukacji o Auschwitz i Holokauście, zwłaszcza w oparciu o nowe technologie i Internet. Claudio Javier Rozencwaig przedstawił możliwości pogłębienia partnerstwa z wybranymi instytucjami podejmującymi tematykę pamięci z Argentyny, zwłaszcza Muzeum Holokaustu i Centrum Anny Frank w Buenos Aires. 

Pandemia COVID-19 przyspieszyła prace nad nowymi formami edukacji o Holokauście. Dlatego Fundacja Auschwitz-Birkenau, we współpracy z międzynarodowymi partnerami, podjęła działania, których celem jest zwiększenie dostępu do Miejsca Pamięci poprzez zdalne zwiedzanie. Równie ważne jest przy tym wsparcie dla edukatorów-przewodników, których praca uległa poważnemu ograniczeniu ze względu na pandemię.

Argentyna jest jednym z prawe 40 państw, które wsparły Kapitał Wieczysty Fundacji. Zyski z Kapitału przeznaczane są na konserwację pozostałości po niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz.