Izraelska firma AppsFlyer, która razem z Muzeum Auschwitz oraz Fundacją Auschwitz-Birkenau tworzy platformę służącą do zwiedzania Miejsca Pamięci online z przewodnikiem, otrzymała tegoroczną nagrodę Global AWS Partner Award dla partnera roku w dziedzinie wpływu społecznego.

Wyróżnienie wręczono na odbywającej się w tym roku w Las Vegas gali Amazon Web Services re:Invent 2023, która miała miejsce w dniach 27 listopada - 1 Grudnia.

– Nasz projekt “In Front of Your Eyes" realizowany we współpracy z Muzeum i Fundacją Auschwitz-Birkenau, oferuje immersyjne doświadczenie edukacyjne poprzez zdalne zwiedzanie Muzeum i Miejsca Pamięci na żywo z przewodnikiem. Przyznanie nagrody AWS Social Impact of the Year demonstruje siłę dla pozytywnej przemiany na świecie. To moment dumy dla naszego zespołu – powiedział dyrektor generalny AppsFlyer Oren Kaniel

– Fundacja Auschwitz-Birkenau jest dumna ze współpracy z AppsFlyer, Diskin i Miejscem Pamięci Auschwitz przy tworzeniu i wdrażaniu tej przełomowej technologii. Coroczna Nagroda AWS jest dowodem na to, że wspólnie wnosimy znaczący wkład w światową edukację o historii Auschwitz i Holokaustu – podkreślił dyrektor generalny Fundacji Wojciech Soczewica

AWS Social Partner of the Year otrzymują firmy angażujące się w odwdzięczanie się społeczeństwu poprzez swoich ludzi, zasoby i technologię oraz prowadzące inicjatywy mające na celu zmianę naszego świata na lepsze.

Dzięki platformie „Auschwitz in Front of Your Eyes”, miliony ludzi zyskają dostęp do edukacji z autentycznego Miejsca Pamięci. Projekt służyć będzie osobom z całego świata do zwiedzania byłego niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz z przewodnikiem online. Rezerwacja zwiedzania online będzie możliwa jeszcze w tym roku.

Narracja prowadzona będzie na żywo, ale edukator będzie wykorzystywał także materiały multimedialne, archiwalne fotografie, prace artystyczne, dokumenty oraz świadectwa ocalałych.

Projekt powstaje we współpracy Muzeum, Fundacji Auschwitz-Birkenau, izraelskich firm AppsFlyer i Diskin, dzięki wsparciu specjalistycznych firm, jak Orange, a także dzięki zaangażowaniu wielu darczyńców prywatnych i fundacji.